KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7549230
nr 754 9230
Torsten Jovinge
(1898-1936), Sverige
Akvarell, Torsten Jovinge (1898-1936), stadsbild, signerad-24, 23x33
Torsten Jovinge, svensk målare född i Stockholm 1898, död i Sevilla 1936.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 23 april 2012
kl 17:15:24
1.700 kr
1.900 kr
Torsten Jovinge
Läs mer om Torsten Jovinge